10 січня 2025, 13:06
Традиційно відкрила тренінг керівниця обласного центру громадського здоров’я, регіональна координаторка проєкту «Діємо для здоров’я» Ніна Дурдикулиєва: «Ми представляємо одну когорту людей, зацікавлених в тому, щоб українці були здорові. Але піклуючись про здоров’я ваших пацієнтів, дуже важливо, щоб ви берегли власне. Без організації елементів здорового робочого місця це не можливо. Тому будемо весь день говорити про те як «полюбити себе» – як влаштувати чи ініціювати створення здорового та безпечного робочого простору, фізичну активність, раціональне харчування, запобігання вірусам, піклування про ментальне здоров’я».
Пані Ніна розповіла про реалізацію на Полтавщині україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» та подякувала його керівникам за підтримку корисних заходів.
Перед початком тренінгу його учасники заповнили опитувальник про наявність в їхньому закладі комфортних умов для виконання повсякденних функцій. Це було зроблено для того, щоб виявити існуючі прогалини для подальшої розробки інтервенцій.
Розповідаючи про фактори ризику неінфекційних захворювань, завідувач Центру знань з НІЗ Володимир Голубєв, зупинився на шляхах їх профілактики на робочому місці. Серед них – безалкогольні корпоративи, обід за принципом Тарілки здорового харчування, піша або велосипедна дорога на роботу, ходьба під час телефонних розмов, перерви на руханки із залученням пацієнтів та багато іншого.
Якою має бути концепція „Здорового робочого місця”? Як вдало формувати корпоративну культуру, спрямовану на збереження здоров’я на робочому місці за 5-ма напрямками турботи? На ці запитання дала відповідь професіонал із громадського здоров’я Олена Рижикова.
Гарний психічний та емоційний мікроклімат в колективах залежить від успішного налагодження оптимальних внутрішніх комунікацій, говорять психологи. Як на практиці зберігати своє та колективне ментальне здоров’я, попереджати професійне вигорання, детально презентувала Наталія Супруненко, клінічна психологиня, психотерапевтка, керівниця Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР».
Проаналізувала заповнені учасниками тренінгу опитувальники та виявлені проблеми лікарка-методистка Тетяна Петрухіна. Серед головних прогалин – брак фізичної активності. Під керівництвом пані Тетяни учасники тренінгу активно провели веселу руханку, як приклад для запровадження в колективах.
Дуже цікавим було дізнатися, як впроваджується метод «Здорового робочого місця» в партнерських навчальних закладах області – Полтаві, Кременчуці, Супрунівці, Котельві та Миргороді. З цим онлайн поділилася регіональна координаторка шкільного компоненту проєкту «Діємо для здоров’я» Таїсія Ярошенко. Її інформація про те, що здоров’я є спільною відповідальністю захопила колег-медиків: «Варто почати діяти вже сьогодні. Впроваджуйте зміни та створюйте здорове, безпечне, натхненне робоче місце!»
Під час воркшопу в 3-ох групах учасники тренінгу відпрацювали та презентували розробку комплексних рішень та практичних порад зі створення здорового робочого місця.
Учасниця тренінгу сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги Сенчанської сільради Тетяна Байда поділилася своїми враженнями:
«Тренінг виявився неймовірно інформативним, наповнюючим та позитивним. Виявляється здорове робоче місце не вимагає значних фінансових вливань та особливих розпоряджень керівника, лише ініціативних людей з їх ідеями та мотивацією. Прості ідеї, що допоможуть зробити ваше робоче місце більш здоровим. Здорове харчування – готуйте їжу завчасно та беріть з собою, звісно роблячи акцент на овочах і фруктах, замість печива до чаю домовтеся про корисні перекуси (сухофрукти, горіхи). Фізична активність – використовуйте будь-яку можливість, щоб порухатися. Гарною ідеєю є запровадження руханки під час обідньої перерви, участь колективом у різноманітних активностях: біг, скандинавська хода і т. п. Профілактика емоційного вигорання – організовувати клуби за інтересами, роботу з психологом у закладі, щирі розмови».
Надихнувшись новими ідеями та відпрацювавши їх на практиці, учасники тренінгу зможуть в своїх колективах впроваджувати різноманітні корисні активності концепції «Здорове робоче місце».
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавсьокї обласної ради»
Підпишіться, щоб отримувати листи.