Захід відбувся в межах візиту до Кременчуцької громади заступника начальника Полтавської ОВА Антона Чубенка. До участі в ньому долучилися освітяни закладів професійно-технічної, фахової перед вищої та загальної середньої освіти обласного підпорядкування Кременчука та Горішніх Плавнів, депутати обласної ради Олег Діденко та Юлія Цибульська.
«Сьогодні штучний інтелект став незмінним помічником у багатьох сферах життя. Приміром, у військових технологіях уже використовуються дрони зі штучним інтелектом. Можливості ШІ – безмежні, зокрема й в освітній сфері. Штучний інтелект є потужним інструментом, який може значно покращити навчання та наукові дослідження. Однак, зауважу, що його використання повинно бути відповідальним, етичним і обґрунтованим. Тільки за таких умов ШІ принесе користь і сприятиме розвитку знань та інновацій, – зауважив Антон Чубенко. – Дуже приємно, що цією проблематикою в області переймаються освітяни Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії, яка є одним із визначних навчальних закладів України».
За словами директора Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії Лесі Крупіної, нині штучний інтелект в освіті – тема, яку активно обговорюють.
«Технології дуже стрімко змінюються. Неодноразово доводилося чути побоювання, мовляв, за таких умов діти перестануть самостійно працювати, освіта втратить людський фактор. Проте ми вважаємо, що не варто боятися чи конкурувати з технологіями, потрібно відповідально, системно та в синергії впроваджувати в життя», – сказала Леся Крупіна.
Викладачі академії обрали роботу зі штучним інтелектом як теми своїх методичних досліджень. Власними здобутками та напрацюваннями діляться з колегами та на інформаційних платформах закладу.
Депутати обласної ради Олег Діденко та Юлія Цибульська, які також взяли участь у роботі круглого столу, поділилися своїми думами з приводу. Зауважили, що штучний інтелект стає надійним помічником лише у разі грамотного і розумного використання у всіх сферах.
Професійні спікери, викладачі інформатики Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії – заслужений учитель України Тетяна Лисенко, голова методичної комісії викладачів інформатики Юлія Брусник, учитель Оксана Морозова, учень Наукового ліцею ,,Політ” Костянтин Гречка – розповіли присутнім про те, що ШІ може допускати помилки, але й допомагає полегшити життя вчителю, оптимізувати процеси та зекономити час, дозволяє розробити власні проєкти, корисні Збройним силам України, а також є помічником в організації освітнього процесу під час планування, обробки великих даних, презентації, брендингу, оптимізації текстів, проведенні педагогічних майстерок.
Круглий стіл став потужним майданчиком для обміну знаннями, досвідом, ідеями та практичними інсайтами, а результати обговорення, слушні висновки та конструктивні пропозиції сприятимуть вирішенню актуальних викликів сучасної освіти. Це була не лише розмова про інновації, а й простір для осмислення майбутнього освіти. Учасники зібралися разом, аби подивитися в очі новій реальності – світу, де штучний інтелект поступово стає нашим співрозмовником, помічником, а іноді навіть викликом.
Виступ (13)
Нарада (3)
Освіта (4)
Чубенко (14)
Підпишіться, щоб отримувати листи.