23 травня 2025, 12:02
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Полтавська політехніка – науковий лідер Полтавщини за версією рейтингу Scopus 2025
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» став лідером серед полтавських ЗВО та увійшов до ТОП-50 університетів України у рейтингу наукової активності за даними міжнародної бази Scopus, посівши 43 місце серед 221 закладу вищої освіти України.
SPE Полтавської політехніки — найкраще студентське відділення 2025 року
Студентське відділення SPE Полтавської політехніки отримало відзнаку від Європейської регіональної дирекції Спілки інженерів нафтогазовиків (SPE) в категорії великі осередки «Найкраще студентське відділення 2025 року» в номінації – «TECHNICAL DISSEMINATION and PROFESSIONAL DEVELOPMENT».
https://nupp.edu.ua/news/spe-poltavskoi-politekhniki-naykrashche-studentske-viddilennya-2025-
roku.html
У Полтавській політехніці відбулися урочистості з нагоди Дня науки та пленарне засідання 77-ої наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів
16 травня у Великій актовій залі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося пленарне засідання ювілейної 77-ї наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів університету. Захід проводився у рамках XІХ Всеукраїнського фестивалю науки та став масштабною науковою подією.
Учасниками наукових дискусій, обміну інноваційними практичними кейсами стали понад 700 провідних науковців Полтавської політехніки, а також студенти, аспіранти, вихованці Полтавського територіального відділення Малої академії наук. У рамках конференції заплановано роботу 29 секцій, на яких досвідчені та молоді науковці Полтавської політехніки поділяться власними напрацюваннями та окреслять шляхи подальшого науково-освітнього партнерства з провідними державними і науковими установами.
Філологи політехніки взяли участь у XІ Міжнародній науково-практичній конференції
7 травня 2025 року на факультеті філології, психології та педагогіки Полтавської політехніки відбулася XІ Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології в контексті іншомовної підготовки фахівця» в межах щорічної Наукової конференції професорів, викладачів, наукових працівників, аспірантів та студентів в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
https://nupp.edu.ua/news/filologi-politekhniki-vzyali-uchast-u-xi-mizhnarodniy-naukovo-praktichniy-
konferentsii.html
Стратегічне партнерство задля відбудови України: підписання Меморандуму про співробітництво між Конфедерацією будівельників України та Полтавською політехнікою
У Полтавській політехніці відбулося розширене засідання Полтавського відділення АБУ. Кульмінацією стало підписання Меморандуму про стратегічне співробітництво між Конфедерацією будівельників України та університетом для посилення партнерства між освітою, наукою та бізнесом у будівельній галузі.
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка
Поетичний і пісенний міст поєднав студентів і викладачів ПНПУ та Сайтама Університету (Японія)
20 травня 2025 р. відбулася подія виключного освітнього та культурного значення – спільна президентська лекція для студентів Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і Сайтама Університету. Тема лекції – «Емоції в нашому житті: поетичний і музичний міст між Японією та Україною».
На лекції були присутні понад 120 студентів Сайтама Університету, а також понад 30 студентів ПНПУ імені В. Г. Короленка – факультету української філології та журналістики (деканка – доцентка Оксана Кирильчук), факультету педагогічної та мистецької освіти (деканка – професорка Наталія Сулаєва), навчально-наукового інституту іноземних мов (директорка – професорка Марина Зуєнко).
Полтавський державний медичний університет
Актуальні питання діагностики і лікування пацієнтів у практиці сімейного лікаря та педіатра обговорювали науковці із різних регіонів України у ПДМУ
20 травня на базі Полтавського державного медичного університету відбулась реєстрова Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики і лікування пацієнтів у практиці сімейного лікаря та педіатра». Організатори конференції – МОЗ України, Полтавський державний медичний університет, кафедра педіатрії № 2.
До Університету цього дня приїхали професори, члени-кореспонденти НАМН України, заслужені діячі науки і техніки України із Києва, Дніпра, Харкова, Запоріжжя. Учасників привітав перший проректор ПДМУ Валентин Дворник. Він передав вітання від ректора університету Вячеслава Ждана та від нього і від себе особисто побажав всім плідної конструктивної роботи.
Завідувачка кафедри педіатрії № 2 ПДМУ Тетяна Крючко відкрила пленарне засідання. Учасники заслухали доповіді науковців із різних регіонів України — терапевтів, педіатрів, серед яких були також професори Полтавського державного медичного університету.
Важливо, що конференція проводилась в офлайн і онлайн режимах, тому лікарі мали змогу поспілкуватися з доповідачами, а також отримати сертифікати слухача - 15 балів БПР до свого портфоліо.
Таке ділове різноформатне спілкування, як і вся програма конференції, сприяли покращенню теоретичних і практичних знань лікарів і мали за мету допомогти їм у виконанні щоденних непростих задач у лікуванні населення.
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського
Кременчуцький національний університет (КрНУ) посів 32 місце у рейтингу закладів вищої освіти України за показниками Scopus. Це найкращий результат серед ЗВО Полтавської області. Починаючи з 2021 року, Кременчуцький національний університет утримує лідерські позиції в регіоні за показниками Scopus.
Ресурс Освіта.ua оприлюднив щорічний рейтинг закладів вищої освіти України, складений за показниками даних наукометричної бази SciVerse Scopus у травні 2025 року. До рейтингової таблиці увійшов 221 український ЗВО. Кременчуцький національний університет посів серед них 32 місце.
Результати рейтингу засновані на показниках цитування наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями. Рейтинг створений за результатами наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у травні 2025 року. База даних Scopus постійно індексує понад 30 тисяч періодичних і неперіодичних наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук.
У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.
У 2025 році індекс Гірша КрНУ склав 42. У 2024-му він становив 41; 2023-й – 40; 2022-й – 33; 2021-й – 27. Університет послідовно підвищує зазначений показник – загалом за цей період він зріс на 15 пунктів. Публікаційна активність науковців університету зростає рік за роком.
У 2021-2025 рр. Кременчуцький національний університет стабільно посідає перше місце серед закладів вищої освіти Полтавщини за показниками Scopus.
https://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=3718
Підпишіться, щоб отримувати листи.